Wczytuję dane...

Zestaw startowy do samodzielnego wykonywania hybrydy

By bez przerwy móc cieszyć się pięknym manicure hybrydowym, konieczne są regularne wizyty u kosmetyczki – średnio raz na trzy tygodnie. Taka przyjemność nie należy do najtańszych, ponieważ ceny oscylują obecnie w okolicach stu złotych. Dlatego wiele pań po jakimś czasie postanawia spróbować przygody z samodzielnym malowaniem paznokci lakierami hybrydowymi. Jakie produkty są potrzebne na starcie i co należy wiedzieć, zanim zaczniemy robić manicure hybrydowy?

Pomalowanie paznokci lakierem hybrydowym nie jest trudne, dzięki czemu każdy może zrobić sobie hybrydy w domowym zaciszu. To łatwość wykonania sprawia, że od jakiegoś czasu obserwujemy rosnącą popularność samodzielnego malowania paznokci hybrydą. Trzeba tylko wyposażyć się w odpowiedni sprzęt i produkty. Bo w przeciwieństwie do klasycznego manicure, sam lakier nie wystarczy i niezbędne będą również różne akcesoria. W co konkretnie trzeba się zaopatrzyć? 

Gotowe zestawy do hybrydy – czy warto? 

Z myślą o tych, którzy dopiero zamierzają wykonać swój pierwszy manicure hybrydowy, wielu producentów przygotowało tak zwane zestawy startowe. Znajdziemy w nich wszystko, co niezbędne, aby pomalować paznokcie, używając do tego lakieru do hybryd. Takie zestawy mają całkiem sporo zalet, ale nie są też pozbawione wad. Produkty wchodzące w ich skład niekoniecznie bowiem mają wysoką jakość i odpowiadają naszym wymaganiom. Mowa tu przede wszystkim o tym, że lampa może mieć za słabą moc, a zamiast frezarki będzie płyn do usuwania hybryd i kolory lakierów niekoniecznie będą odpowiadać naszemu gustowi. Jednak z drugiej strony zestawy są zwykle tańsze i jeżeli chcemy spróbować swoich sił w manicure hybrydowym, a nie wiemy do końca, czy nasza przygoda z samodzielną hybrydą będzie długa, warto sięgnąć po zestaw. Większa jego część na pewno się sprawdzi, a jeśli po jakimś czasie uznamy, że polubiłyśmy robienie hybrydy i będziemy chciały wejść w posiadanie profesjonalnego sprzętu, wtedy będziemy mogły wymienić lampę czy dokupić frezarkę. A i tak wydamy o wiele mniej, niż gdybyśmy co trzy tygodnie odwiedzały gabinet kosmetyczny. 

 Lampa UV i jej moc

Hybryda ma to do siebie, że jeżeli nie użyjemy lampy UV, to lakier nie wyschnie i nie zostanie utwardzony. W sprzedaży dostępne są lampy LEDowe do hybrydy różnej wielkości i o różnej mocy. Patrząc na komfort użytkowania, najlepszym wyborem będą takie lampy, do których możemy włożyć całą dłoń, czyli zabudowane. W przypadku małych urządzeń, czyli tzw. mostków trzeba uważać i sprawdzać, czy światło UV pada na wszystkie paznokcie. Może się bowiem zdążyć, że mały paznokieć lub kciuk znajdą się poza zasięgiem lampy i lakier nie zostanie utwardzony. Jeżeli chodzi o moc, rekomenduje się lampy UV LED, które mają więcej niż 24 W, choć wiele lamp ma jedynie 9 W. Dlaczego większa moc jest tak ważna? Otóż pozwala na szybsze i perfekcyjniejsze utwardzenie lakieru. Warto przy tym dodać, że różnica w cenie nie jest duża, bo za lampę o mocy 9 W będziemy musieli zapłacić około trzydziestu złotych, a za 80 W pięćdziesiąt złotych, dlatego tym bardziej warto postawić na większą moc, za którą stoi większy komfort użytkowania. 

Lampa LED 48 W

Lampa LED 48 W

Niezbędne produkty i akcesoria 

Do produktów must have, bez których nie uda się wykonać hybrydy, należą baza i top. Kiedy je nakładamy? Baza nakładana jest na samym początku – na odtłuszczoną wcześniej płytkę (przy pomocy cleanera), a następnie utwardzana lampą UV. Dopiero na tak przygotowany podkład możemy nałożyć dowolnie wybrany kolor lakieru hybrydowego. Na sam koniec nakładany jest top, który może mieć klasyczną wersję nadającą paznokciom połysk lub wersję matową. Głównym zadaniem topu jest zabezpieczenie koloru... Zatem niezbędne są lakiery do hybrydy, baza, top, cleaner, ale na tym nie koniec. Dodatkowo należy wyposażyć się w:

  • pilnik, za pomocą którego zostanie nadany pożądany kształt płytce paznokcia,
  • cążki i drewniane patyczki do odsuwania i usuwania skórek,
  • blok polerski, którym matowi się płytkę, zwiększając tym samym przyczepność bazy,
  • waciki bezpyłowe, służące do nasączania ich cleanerem i odtłuszczania paznokci. 

Wyposażone w wyżej wymienione produkty oraz w lampę UV śmiało możemy rozpocząć przygodę z samodzielnym wykonywaniem manicure hybrydowego. 

Pilnik 180/240 prosty biały Victoria VynnPilnik 180/240 prosty biały Victoria Vynn

 Aceton czy frezarka – co wybrać do usuwania lakieru? 

By paznokcie pozostały w dobrej kondycji, bardzo ważne jest umiejętne ściąganie lakieru hybrydowego. Do najpopularniejszych sposobów zalicza się używanie acetonu lub użycie frezarki. Co warto wiedzieć o tych metodach? Otóż aceton to najprostszy sposób na usunięcie hybrydy, ale jego minusem jest wysuszanie i osłabianie płytki. Wybierając tę metodę, najpierw powinno się delikatnie spiłować wierzchnią warstwę lakieru, a następnie nasączyć waciki acetonem, przyłożyć do paznokci, owinąć je folią aluminiową i pozostawić na 5–15 minut. Po takim zabiegu hybryda powinna z łatwością schodzić z paznokci po wcześniejszym podważeniu jej za pomocą kopytka. Na koniec warto wetrzeć w płytkę oliwkę, aby ją nawilżyć. Sięgając po frezarkę i umiejętnie się z nią obchodząc, nie ryzykuje się, że płytka zostanie uszkodzona. Na początku, zanim dojdzie się do wprawy, najlepiej używać frezarki na najniższych obrotach.